Тера ТВ: Со голем огномет и концерт на Каролина, започна БИТ ФЕСТ

Тера ТВ: Со голем огномет и концерт на Каролина, започна БИТ ФЕСТ

Вечерва со голем огномет и концерт на Каролина Гочева беше отворено битолското културно лето Бит Фест. Градоначалникот на Битола Тони Коњановски се обрати пред публиката на Хераклеја, најавувајќи еден сосема нов концепт на културно лето, кој, како што рече денес…
 Нова Македонија: Почнува битолското културно лето „Битфест 2022“

Нова Македонија: Почнува битолското културно лето „Битфест 2022“

Со целовечерниот концерт на популарната македонска поп-пејачка Каролина Гочева, во амфитеатарот „Хераклеја“ вечерва официјално стартува годинашнто културно лето „Бит фест 2022“. Во рамките на 14-то издание на „Бит фест 2022“ битолчани и големиот број гости, кои овие летни денови се…