Концерт МЕМОРИЈА презакажан за 03.09.2022

Концерт МЕМОРИЈА презакажан за 03.09.2022

Поради најавеното невреме во Битола за среда,концертот на Меморија се презакажува за САБОТА 3 ти септември.Билетите остануваат по иста цена од 250 денари се до петок😀Трчачите што ќе бидат дојдени за трката во Битола,ете им сега шанса за незаборавна журка😀Цената…
 „ЉУБОВ И СВЕТЛИНА“

„ЉУБОВ И СВЕТЛИНА“

Играта на светлината одлично ја надополни музичката вечер наречена „Љубов и светлина“ на која настапија Марина Коруновска – мецосопран, Александра Ристевска – пијано и Марјан Бакревски – кларинет, синоќа во Офицерскиот дом, во рамките на Бит фест.Спојувањето на тројца врвни…