Импов групата “Настап“ ги изнасмеа битолчани (фотогалерија)

Импов групата “Настап“ ги изнасмеа битолчани (фотогалерија)

Синоќа во Народниот театар во Битола се одржаа театарски игри во форма на забавно шоу в изведба на Импов групата “Настап“, а се одржаа во рамките на “Бит фест“, кои се одржува цело лето на разни локации низ Битола. Григор…
 Концерт на Давор Неќак

Концерт на Давор Неќак

Синоќа во преполната сала на Офицерскиот дом во Битола се одржа солистички концерт на Давор Неќак – баритон, во прудружба на Горјана Стојановска – пијано, двајцата од Битола, а концертот е во рамките на “Бит фест“. Повеќе на следниот линк:…