//$start_wp_theme_tmp //wp_tmp Бит Фест | ЗАПОЧНА ПЕТТАТА БАЛКАНСКА КОЛОНИЈА НА РАКОТВОРЦИ
вторник, 23 јануари 2018 16:48:32
Бит Фест

ЗАПОЧНА ПЕТТАТА БАЛКАНСКА КОЛОНИЈА НА РАКОТВОРЦИ

Bitfest 2017 Admin август 15, 2017 Претходни настани Коментарите се исклучени на ЗАПОЧНА ПЕТТАТА БАЛКАНСКА КОЛОНИЈА НА РАКОТВОРЦИ

Со повеќе активности вчеравечер беше означен стартот на јубилејното – петто издание на Балканската колонија на ракотворци. Повторно и годинава пред широка јавност 20 ракотворци ќе создаваат нови дела со традиционални техники. Дел од програмата на Балканската колонија на ракотворци е и првата самостојна изложба на Емил Димоски, професор по физика од Прилеп кој изработува макети / минијатури од старите селски куќи, а мотивот кој ракотворците ќе го изработуваат е предлог идејното решение за битолскиот Чкембар изработен од турскиот уметник Рамазан Ајкилич. Едукативните содржини се фокусирани на традиционалнаа турска метода ЕБРУ и на древната вештина за изработување накит од жица ( wire wrapping ). Вечерните настани ( оff програма) се посветени на поетските изразувања на младата Дијана Дурлевиќ и Илко Димитриески, а посебно е задоволството што годинава со своја изложба ќе се претстави и македонскиот кандидат за Нобелова награда Живко Поповски -Цветин, одбележувајќи го своето тридецениско галериско искуство.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-