среда, 20 септември 2017 11:27:51
Бит Фест

Вести: “Изворно од Македонија” во Хераклеја

Admin Bitola јули 4, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Вести: “Изворно од Македонија” во Хераклеја
Вести: “Изворно од Македонија” во Хераклеја

Најубавите стари македонски песни утревечер повторно ќе заживеат во битолска Хераклеја. Битолското културно лето, фестивалот “Бит фест”, втора година по ред, ќе понуди на програмата изворни македонски песни.

Утре, од 21 часот, во Хераклеја ќе настапат: Сузана Гавазова, Златко Миладиновски, Влатко Миладиновски, Татјана Стефановска, Адријана Ацевска, Јордан Митев и други.
“Минатата година, ‘Изворно од Македонија 1’ ги задоволи очекувањата на организаторите. Античкиот театар во стариот град во Битола беше исполнет до последното место од вљубениците во македонската народна песна. И годинава, организаторот, Градот Битола, очекува бројот да се повтори”, велат од ТВ-естрадниот магазин “Бекстејџ”, кои се коорганизатори на концертот.
“Бекстејџ” преклани издаде пет компилациски цедиња со изворни македонски песни. (М.Џ.)

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=B7E5A38B8CC285469DEB761F0D2FE61A

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-