недела, 22 октомври 2017 21:07:53
Бит Фест

Вест: Се вратив дома

Admin Bitola јули 30, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Вест: Се вратив дома
Вест: Се вратив дома

Поп-ѕвездата Каролина Гочева по седум години се врати дома. Со тричасовен концерт во живо, најубавите песни, пред преполна Хераклеја, и со два биса. На концертот присуствуваше целото нејзино семејство, дури и двегодишната внука Луција од сестра и` Александра која не додржа и заспа на самиот крај.

– Многу често сум во Битола, посебно последните две години, откако пристигна новиот член во нашето семејство, внука ми. Секој слободен момент го користам да сум тука. Битола секогаш ме асоцира на моменти поминати со драги луѓе. Мојот свет се луѓето кои ги сакам, пред сe семејството – изјави Каролина.
Атмосферата во античкиот театар стануваше еуфорична со песните “Тој”, “Само уште еден ден за нас”, “И ќе биде сe во ред”, “Само тага носам”, “Без оглед на сe” и ред други. Се обиде да го распее дури и зетот за сестра, познатиот битолски актер Иван Јерчиќ, велејќи “зет ми уште не запеал, сите зетовци мои за роднини и пријатели нека станат”. Публиката беше на нозе, а повеќето песни ги пееше од прв до последен збор.
– Се чувствувам извонредно. Закажувам в година уште еден ваков концерт на истото место за вториот дел од албумот “Македонско девојче” на кого работам – им вети Гочева на своите обожаватели. (Ж. З.)

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=F0A40C64B1A54F49B6BFB982D042841B

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-