сабота, 19 август 2017 07:28:38
Бит Фест

Вечер: Претстава Бура, фестивал, кино…

Admin Bitola јули 24, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Вечер: Претстава Бура, фестивал, кино…
Вечер:  Претстава Бура, фестивал, кино…

На репертоарот на Битола Шекспир Фестивал, вечерва (20 часот) во Народниот театар – Битола ќе се одржи театарската претстава Бура” во режија на Џон Блондел и во изведба на Театарот Лит Мун, Калифорнија (САД). Претставата изобилува со хумор, отпор и љубов.
Во 21 часот во Магаза, пак, започнува Фестивалот на литература и аудио-визуелни уметности 300 РАБОТИ 300″ кој ќе трае четири дена. Првиот ќе биде промовирана книгата Снежна пустина” од Игор Трајковски Фоја. Во Заводот и музеј Битола (22 часот) ќе се одржи Кино проекција и дебата Контра кадар.

http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=3A87823DE5BF6F4D950280BB31F63484

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-