среда, 23 август 2017 04:20:50
Бит Фест

ВЕЧЕР: Културен викенд во Битола

Admin Bitola август 17, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ВЕЧЕР: Културен викенд во Битола
ВЕЧЕР: Културен викенд во Битола

Филмот “Ноќни бродови” од Хрватска, во режија на Игор Мирковиќ, ќе има проекција вечерва во Битола, 21 часот, во КЦ Магаза. Во рамките на Бит фест од 21 до 23 часот на летната сцена на Тумбе кафе ќе има изложба на фотографии од француски сликари 1900 година за светот во 2000 година”, како и проекција на документарниот филм Нацијата која престана да сонуваа.

Во недела од 20 часот во изложбениот салон на Центар за култура ќе се отвори изложбата Урбана култура” а во 21 часот на Хераклеја ќе се случи промоција на проектот Античката медицина во Хераклеја”. Во Магаза, пак, ќе се случи проекција на Изгрејсонце”, филм на Роберт Будина. Во 21 часот, во Пацио – Завод и Музеј, битолчани ги очекува стенд ап комедија со Марјан Ѓорѓиевски.

http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=6554F451B92CAA4CABFD5F2223AB232C

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-