сабота, 19 август 2017 07:30:03
Бит Фест

УТРИНСКИ ВЕСНИК: „Виолина и пијано“ вечерва на „Битфест“

Admin Bitola август 22, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на УТРИНСКИ ВЕСНИК: „Виолина и пијано“ вечерва на „Битфест“
УТРИНСКИ ВЕСНИК: „Виолина и пијано“ вечерва на „Битфест“

Во рамки на „Битфест“ вечерва во 19 часот во Малата сала на Центарот за култура ќе биде промовиран филмот „Битола во Европа“, посветен на Битола – град жив музеј под отворено небо. Режисер и автор на сценариото е Анета Шијакова, а продуцент НВО „Граѓански патеки“. Продукцијата е поддржана од градоначалникот Владимир Талески. По промоцијата, во галеријата „Мано Ди Мано“ (поранешно „Де Ниро“) на Широк сокак ќе бидат послужени специјалитети и вино кои своевремено се консумирале во античка Хераклеја.

Во концертната сала на Заводот и музеј, во 20 часот концерт под наслов „Виолина и пијано“ ќе одржат Верица Дивитарова и Валентин Наумов.

Верица Дивитарова одржала неколку самостојни рецитали, настапи во рамки на концертите на „Musica Viva“ и како дел од симфонискиот оркестар, во рамки на Факултетот за музичка уметност во Скопје, како и други солистички и камерни рецитали. Моментално е на постдипломски студии на истиот факултет и работи како професор по пијано и корепетиција во Државното музичко училиште во Битола.

Валентин Наумов реализирал повеќе музички рецитали, добитник е на награди, а во моментот работи како професор по виолина во Државното музичко училиште.

Во 21 часот во Пациото на Заводот и музеј ќе почне детско-тинејџерски хепенинг „Еден летен распуст – 2“, а во истиот термин во Културниот центар „Магаза“ ќе има рок-вечер „Хронологија на македонската рок-музика“. Во 22 часот, во рамки на Филмски денови „See a Paris“ ќе биде прикажан филмот „Шангај џипси“ во режија на Марко Небрешник.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=D869407C1606B64F9D1FCEFCAA6A2D89

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-