среда, 23 август 2017 04:18:45
Бит Фест

УТРИНСКИ ВЕСНИК: Вечерва на Широк сокак

Admin Bitola август 15, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на УТРИНСКИ ВЕСНИК: Вечерва на Широк сокак
УТРИНСКИ ВЕСНИК: Вечерва на Широк сокак

По шест години пауза, се возобновува фестивалот посветен на битолските серенади, овој пат како дел од битолското културно лето „Бит фест“.

„По 2007 година, го возобновуваме фестивалот посветен на звуците на серенадата, а годинава песните ќе звучат медитерански“, вели Борче Никодиновски, организатор на фестивалот.

Годинава ќе бидат изведени 16 композиции на плејбек што ќе ги изведуваат познатите македонски интерпретатори, а од композиторите се јавуваат звучни имиња, како што се Љупчо Трајковски- Фис, Илчо Јованов, Кире Стојановски и други. (А.Б.)

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=96F8093DC8ED9B4FA6B68986E2157FF7

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-