недела, 20 август 2017 06:09:38
Бит Фест

Утрински весник: Стартува „Битола отворен град 2013“

Admin Bitola јуни 27, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Утрински весник: Стартува „Битола отворен град 2013“
Утрински весник: Стартува „Битола отворен град 2013“

Целта на фестивалот е да придонесе во афирмацијата на Битола како град со позитивни вредности и креативна енергија

Младински културен центар – Битола годинава по дванаесетти пат го организира Меѓународниот младински арт-фестивал „Битола отворен град 2013“ кој почнува денеска и ќе трае до 29 јуни. Целта на фестивалот е да придонесе во афирмацијата на Битола како град со позитивни вредности и креативна енергија и за нејзина промоција како центар на прогресивната младина на Балканот. Годинава прв пат терминот на одржување е поместен за јуни.

„За ова издание подготвуваме најамбициозна и најквалитетна програма која ќе ги надмине сите досегашни изданија на Фестивалот“, велат од МКЦ. Последната фестивалска вечер ќе го обележи големата журка на Широк сокак со настап на диџеите MIchael Gras од Велика Британија и Djane Nadine од Унгарија. Програмата ќе биде збогатена со настапи на локални афирмирани битолски диџеи кои традиционално ќе ја отворат музичката вечер. „Досега, со посетеност од над 4.000 публика, главниот настан на ’Битола отворен град‘ е најмасовен музички настан во Битола секое лето. Оваа бројка очекуваме да биде во голема мера зголемена со новиот концепт на ова фестивалско издание во рамките на ’Битфест 2013‘“, велат од МКЦ.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=642B785952CC694B9303A802070F2900

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-