петок, 22 септември 2017 04:51:35
Бит Фест

Утрински весник: Словенечки етнолошки филмови

Admin Bitola јули 24, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Утрински весник: Словенечки етнолошки филмови
Утрински весник: Словенечки етнолошки филмови

Денеска на програмата на „Битфест“ освен содржините на „Битола Шекспир фестивал“ кои се одвиваат во Народниот театар, предвидени се и неколку настани во Културниот центар „Магаза“.

Во организација на Здружението за заштита на правата на жените „Ернестин“ во 19 часот во „Магазата“ под наслов „Фемина секрета“ ќе се одржи промоција на кулинарските вештини на жените од општина Битола, а во 20,30 часот ќе почне Ревија на етнолошки филмови од Словенија. Автор на проектот е Јелка Пшајд – етнолог, виш кустос од Помурскиот музеј во Мурска Субота.

За 21 часот е најавен стартот на концерт со наслов „Сентиментални звуци“ во изведба на популарни македонски евергрини. Ќе настапат Трајче Органџиев – пијано, Христо Христовски – гитара, Арсо Јаневски – перкусии.

Музички концерт и перформанс под наслов „FLY“ каде што ќе учествуваат „Bluesis“ и студиото за модерен балет „Анастасија“ ќе се одржи во дворот на Домот на АРМ, а ќе почне во 21,30 минути.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=08ABB269B55EAF46BE45B36ED9068187

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-