среда, 23 август 2017 04:11:16
Бит Фест

УТРИНСКИ ВЕСНИК: „Популарни звуци на пијано“ на „Бит-фест“

Admin Bitola август 13, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на УТРИНСКИ ВЕСНИК: „Популарни звуци на пијано“ на „Бит-фест“
УТРИНСКИ ВЕСНИК: „Популарни звуци на пијано“ на „Бит-фест“

Денеска во рамки на годинешниот „Бит-фест“ во 20 часот во Заводот и музеј ќе се одржи концерт на класична музика со Татјана Божиновска и Билјана Димовска. Концертот е насловен „Популарни звуци на пијано“, а содржи обработки на популарни балетски и оперски дела за дуо-пијано.

Ова дуо на Димовска и Божиновска дејствува повеќе години и на својот репертоар има програма од барок до модерна музика. Тие имаат одржано повеќе рецитали низ земјата: Битола, Ресен, Охрид, Скопје, на фестивалите: „Интерфест“ и „Бит фест“, „Златна лира“ и други.

Во истиот термин, во 20 часот во Културниот центар „Магаза“ ќе се одржи промоција на монографијата „Животот е музика “ на акад. Георги Здравев.

Додека, во 20,30 часот на летната сцена „Тумбе-кафе“ ќе се одржи поетско–музичката манифестација „Засекогаш присутни“, а во 22 часот во пациото на Завод и музеј ќе се одржи рок-концерт на групата „Б-52“.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=3580458C0A781D409E115D7ED7AABB58

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-