среда, 23 август 2017 10:06:23
Бит Фест

Утрински Весник: „Подземје“ гостува на „Битфест“

Admin Bitola август 7, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Утрински Весник: „Подземје“ гостува на „Битфест“
Утрински Весник: „Подземје“ гостува на „Битфест“

Денска во рамки на „Битфест“ во дворот на Домот на АРМ ќе продолжи да се одржува Првата балканска колонија на ракотворби, а во 20 часот во Народниот театар – Битола, Народниот театар „Антон Панов“ од Струмица ќе ја изведе претставата „Подземје“ на Христо Бојчев, во режија на Деан Дамјановски. Во изложбениот салон во Центарот за култура во 20 часот ќе биде отворена изложбата „Убавините на Битола низ фотографија“ во организација на здружението на граѓани „Опус Новум“.

Во 21 часот во Културниот центар „Магаза“ ќе почне поетска вечер со Никола Маџиров, под наслов „Сенките не’ одминуваат“.

Никола Маџиров е еден од најценетите поети на денешницата, многупати наградуван во земјава и странство. Неговата поезија е преведена на повеќе јазици и објавувана е во неколку избори и антологии на македонската поезија. На поетската вечер ќе учествуваат и актерите Митко С. Апостоловски и Верица Недеска-Трајкова.

Во 22 часот во дворот на Домот на АРМ ќе одржи концерт „Fun house project“ во организација на здружението на граѓани „Сариса“.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-