недела, 20 август 2017 06:10:10
Бит Фест

Утрински весник: Од денеска и „Арт-фест“ на „Бит фест“

Admin Bitola јули 3, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Утрински весник: Од денеска и „Арт-фест“ на „Бит фест“
Утрински весник: Од денеска и „Арт-фест“ на „Бит фест“

Во Културниот центар „Магаза“ во 21 часот концерт на современ џез ќе одржи „Венци Благоев квартет“ од Бугарија

Денеска во Битола во рамки на „Бит фест“ ќе бидат одржани неколку настани.

Во Културниот центар „Магаза“ во 10 часот ќе почне работилница за стрип насловена „Калеидоскоп“ во организација на здружението на граѓани „Тугедер“, а во 21 часот концерт на современ џез ќе одржи „Венци Благоев квартет“ од Бугарија каде што ќе настапат музичарите Венци Благоев – труба, Сашо Поповски – гитара, Оливер Јосифовски – контрабас и Александар Секуловски – тапани. Тие ќе исполнат авторски композиции од Венцислав Благоев и Сашо Поповски, како и џез-стандарди.

Во изложбениот салон на Центарот за култура во 20 часот ќе биде отворена манифестацијата „Арт-фест“ во чии рамки почнувајќи од вечерва во наредните денови ќе бидат презентирани изложбите на Александар Јоначиќ, Мирко Пејковски, како и традиционална изложба на уметнички дела од повеќе области: дрворезба, фотографија, сликарство, карикатури и стрип. Ќе биде отворена и изложба на фотографии и илустрации.

Детскиот хор „Ѕвончиња“ во концертната сала на Заводот и музеј во 20,30 часот ќе го одржи концертот „Музичко виножито“, а на летната сцена на Тумбе-кафе „Отворено летно кино“.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=4FB18A48EA430B40910008C4CC088E38

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-