среда, 20 септември 2017 11:24:15
Бит Фест

Утрински весник: „Низ Битола со либето“ вечерва на „Битфест“

Admin Bitola август 7, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Утрински весник: „Низ Битола со либето“ вечерва на „Битфест“
Утрински весник: „Низ Битола со либето“ вечерва на „Битфест“

Денеска на „Битфест“ во дворот на Домот на АРМ ќе продолжи да се одржува Првата балканска колонија на ракотворби, а во 20,30 часот во Концертната сала на Завод и музеј ќе се одржи концерт на современа класична музика на саксофон и пијано во изведба на Стефан Тасевски и Александра Јанковска-Момировска.

Во Старата чаршија во 21 часот ќе почне музичко-поетската манифестација „Низ Битола со либето“ каде што ќе бидат говорени текстови од најпознатите битолски песни во кои се споменува зборот либе. Актерот Петар Горко ќе ги говори текстовите, додека за музиката ќе се погрижи битолската група „Калабалак“.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=1E3D29CA4C6874409344C9790B34BF2D

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-