сабота, 19 август 2017 07:31:03
Бит Фест

Утрински Весник: „Мини-саем на книгата“ на „Бит фест“

Admin Bitola јули 11, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Утрински Весник: „Мини-саем на книгата“ на „Бит фест“
Утрински Весник: „Мини-саем на книгата“ на „Бит фест“

„Работилница за значењето на книгата“ во 10 часот ќе се одржи денеска во НУБ „Свети Климент Охридски“ во рамките на „Бит фест“, а на плоштадот „Магнолија“ ќе биде отворен „Мини-саем на книгата“ каде што ќе учествуваат 10-ина научни и стручни работници. Во концертната сала на Завод и музеј во 20,30 концерт под наслов „Вечер на романтична музика за обоа и пијано“ ќе одржат Васил Атанасов – обоа и Тодор Светиев – пијано.

Во 21 часот во дворот на Домот на АРМ ќе започне концерт на „Силви бенд“, додека во Културниот центар „Магаза“ на Вечерта на македонскиот документарен филм ќе бидат прикажани филмовите: „Самовилска вода“ на група автори од Куманово, „Застој“ и „Време“ на авторите: О. Ангелески и З. Пилоски од Прилеп, „Временски патник“ на Марина Трајковска од Скопје, „Помогни ми да ти помогнам“ на Богоја Стојкоски-Пусторекански, „Поетот од Дренок“ на Петре Чаповски од Скопје и филмот „Гопеш – наше село“ на Јетон Селими и Александар Наумовски од Битола.

Во 21 часот во Завод и музеј ќе продолжи проекцијата и дебатата на „Контра кадар“, а во 22 часот на ракометното игралиште ќе се одржи музички хепенинг „Нокаут со пријателите“.

Денеска започнува и фестивалот „Ренесанс“, мултимедијален, независен уметнички проект замислен како дружење и разменување на идеи помеѓу артистите и публиката. Во 17 часот во „Камарите“ од денеска до 13 јули ќе се одржи „Либротека“ (размена на книги, списанија, уметнички ракотворби, слики, ЦД-а). Од денеска до 20 јули во „Порта џез“ во 20 часот ќе биде одржана изложба на фотографии, а во 21 часот во најавената „Афро енд диско-ноќ“, во истиот простор публиката ќе може да ужива во диџеј-сетот на Александар Попоски и Димитар Додовски. Во „Камарите“ во 21,30 часот диџеј-сет ќе одржи „Сир Гоце“.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=5B2CD036AF82E84E8169F98ABC41B1F6

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-