петок, 22 септември 2017 04:44:11
Бит Фест

Утрински весник: Концерт на „Арс барока“ на „Битфест“

Admin Bitola јули 16, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Утрински весник: Концерт на „Арс барока“ на „Битфест“
Утрински весник: Концерт на „Арс барока“ на „Битфест“

Денеска во Зоолошката градина во Битола, од 17 до 20 часот во рамки на „Битфест“ ќе се одржи Креативен екоарт-фестивал – „Биосфера“, кој содржи: креативна работилница „Рециклирај – музицирај“ за изработка на музички инструменти од природни материјали; работилница за фотографирање пејзажи во природа и животни, како и арт-кино на кое ќе бидат проектирани документарни филмови. Фестивалот завршува со изложба на фотографии и видеоарт и со концерт на панк-групата „The Author“ од Охрид. Пред Културниот центар „Магаза“ во организација на Здружението на граѓани „Мали херои“ од 18 до 20 часот ќе се одржи „Ризница на вегетаријанските вкусови“, настан наменет за подигање на свеста за условите во кои се одгледуваат животните и за начините за внесување позитивна промена во исхраната преку македонски специјалитети.

Пред „Магаза“ во 21 часот ќе почне концерт на камерниот ансамбл „Арс барока“ од Бугарија, кој постои од 2006 година. Во него учествуваат инструменталисти од најрепрезентативните бугарски оркестри: Софиската филхармонија, Оркестарот на „Класик ФМ“ и од Националното радио. Вечерва ќе настапат: Калин Панајотов – обоа, љубовна обоа, Владимир Лазаревски – обоа, Владимир Крстев – виолина и Паскал Краповски – виолончело кои ќе изведат дела од Ф.М. Верачини, Т. Албинони, Ј.С. Бах и А. Салиери. „Арс барока“ е добитник на наградата „Ансамбл на годината“ во 2007 година на Националното радио на Бугарија. Вечерва, со почеток исто така во 21 часот, во дворот на Домот на АРМ ќе почне и концертот на групата „Tribute To VAN HALEN“.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=6A1A16EABE5EFC43A3A397604779E672

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-