сабота, 19 август 2017 07:29:50
Бит Фест

Утрински весник: И „Локум фест“ на „Бит фест“

Admin Bitola јули 18, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Утрински весник: И „Локум фест“ на „Бит фест“
Утрински весник: И „Локум фест“ на „Бит фест“

Во рамките на „Бит фест“, денеска од 17 до 20 часот во Зоолошката градина во Битола на Креативниот арт-фестивал „Биосфера“ ќе биде одржана работилница под наслов „Како да правиме успешни фотографии во природа“?

Од денеска до 20 јули на плоштадот „Магнолија“ и во срцето на Старата битолска чаршија ќе се одвива 7.„Локум фест“ во организација на Центарот за културна деконтаминација. Фестивалот го слави славното конзулско минато на Битола, а содржи саем на ракотворби, антикварница на отворено, саем на млади претприемачи, изложба на стари фотографии и музичка програма со гости од Данска, Финска, Норвешка, Унгарија, Словенија… Во Културниот центар „Магаза“ вечерва во 20 часот ќе биде отворена фотоизложбата „Стари занаети во Битола“ каде што ќе настапи и групата „Калабалак“.

Во Пациото на Завод и музеј во 22 часот ќе продолжи кинопроекцијата и дебатата во организација на „Контра кадар“.

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=9D9F54F03F46D640A63C27733D88668A

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-