понеделник, 23 октомври 2017 00:33:44
Бит Фест

ТВ ТЕРА: Заврши осмото издание на Бит фест 2013

Admin Bitola август 25, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ТВ ТЕРА: Заврши осмото издание на Бит фест 2013
ТВ ТЕРА: Заврши осмото издание на Бит фест 2013

Со настап на „Токму така”, „К-15″, „Мадригали” и Дадо Топиќ синоќа беше затворено осмото издание на најдолгото и најбогато со содржини културно лето во Република Македонија, БИТ ФЕСТ 2013.
STEVO zatvoren bit fest taleski
„ Почнавме со Раде Шербеџија, продолживме со Каролина Гочева, па со Влатко Стефаноски и еве сега завршуваме со групата Мадригали и Дадо Топиќ” рече м-р Владимир Талески градоначалник на Битола.
STEVO zatvoren bit fest 6
Групата „Мадригали” одбележувајќи 40 години од своето основање потсети на големите рок хитови на македонската музичка сцена од 70 –те години. Над 2500 гости во Хераклеа уживаа во прошетката низ времето со вечните хитови на групата „Мадригали”: „Македонски рок”, „Зошто човек сум мал”, „Здраво млади”, „Моја Битола”, Плати една дупла и мрш да те нема”…

Дадо Топиќ ја изрази својата голема љубов и почит кон македонската публика, пеејќи ги заедно со неа големите хитови „Македонија”,„Елизабет”, „Дали знаш да те волим”…
STEVO zatvoren bit fest dado
„ Во Македонија Вие не можете да разберете колу луѓето надвор знаат за Македонија и колку луѓето ја сакаат македонската убавина, хармонијата, ритамот и јазикот. Така што Македонија има свој идентитет, го препознаваат и го знаат. Само ние овде мислиме дека Македонија е присутна само во неколку песни. Сум го прошетал светот и многу знаат за Македонија” рече Дадо Топиќ.

На последната песна која ја пееше Топиќ, Македонија, во еден момент му се слоши. Пред публиката соопшти дека не се чувствува добро и се повлече. Од фестивалот ни изјавија дека после тоа тој се чувствувал добро.
STEVO zatvoren bit fest 1
Во изминатите два месеци битолчани имаа можност да проследат 242 културни содржини, меѓу кои голем број фестивали, театарски претстави, изложби, концерти на класична, поп, рок, етно, светска и амбиентална музика, детска прогорама, литературни проекти и многу други настани кои придонесоа за голема посетеност од страна на публиката и интерес поголем од кога било досега.

http://www.tera.mk/2013082569202/aktuel/zavrshi-osmoto-izdanie-na-bit-fest-2013

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-