среда, 23 август 2017 09:59:36
Бит Фест

Тв Тера: Заврши фестивалот Битола отворен град 2013

Admin Bitola јули 1, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: Заврши фестивалот Битола отворен град 2013
Тв Тера: Заврши фестивалот Битола отворен град 2013

Со спектакуларен настап на мега популарниот DJ Michael Gray од Велика Британија синоќа (29 јуни) на Широк сокак во Битола, во присуство на неколкуилјадна публика, заврши Интернационалниот младински арт фестивал “Битола отворен град 2013” во организација на Младинскиот културен центар – Битола.

Поројниот дожд не ја попречи журката на отворено со што фановите уживаа до доцна во ноќта на звуците на Gray , за чиј настап атмосферата ја загреа атрактивната блондинка од Унгарија DJ Djane Nadine. Како претходница настапи Dejan Dex, DJ Dee Dean Mickoski од Македонија. Годинава за прв пат големиот музички хепенинг на ,,Битола отворен град,, во соработка со Фреш Унион се одржа на Широк сокак, а настапот на Michael Gray воедно е најголем музички настан за 2013 во Битола.

Gray е еден од најпочитуваните и најбараните музички уметници на глобалната музичка денс сцена. Како соло музичар тој се прослави со синглот “The Weekend” и со успешниот последователен хит “Borderline”. Тој е ко-сопственик на познатата музичка продуцентска куќа “Full Intention” од Англија во чиј летен распоред спаѓа и промоцијата на најновиот музички материјал.

Со посебен стил на сцената, Djane Nadine од Унгарија веќе има изграден статус на признат и познат уметник во својата професија. Фановите ја препознаваат по впечатливите и авангардни настапи низ цел свет.

Инаку, во рамките на фестивалот од 26-ти до 29-ти јуни на повеќе локации во градот се одржаа концерти на групи од земјата и странство, отворени улични журки, изложби и перформанси. Куриозитет на фестивалот беше Трката на штикли на Широк сокак.

http://www.tera.mk/2013063066736/aktuel/zavrshi-festivalot-bitola-otvoren-grad-2013

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-