недела, 22 октомври 2017 21:00:48
Бит Фест

Тв Тера: Започна 7- то издание на Локум фест

Admin Bitola јули 19, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: Започна 7- то издание на Локум фест
Тв Тера: Започна 7- то издание на Локум фест

И оваа година во рамките на најдолгото културно лето „Бит фест ” со поддршка од Општина Битола и покровителот Градоначалникот М-р Владимир Талески, се одржува 7-то издание на Локум фест-музика и традиција во Организација на -Центар за културна деконтаминација .
Свеченото отварање беше пред многубрoјната битолска публика во срцето на Битола на плоштадот Магнолија.

Програмата е разновидна и годинава-
…„Саем на ракотворби, „Антикварница на отворено”, Саем на млади претприемачи, Изложба на стари фотографии и секако престижна музичка програма со гости од Данска, Финска, Норвешка, Унгарија, Словенија…

-Битолската чаршија беше место во кое постоеја и сеуште постојат дел од занаетчиските дуќани.Град надалеку познат по оваа традиција,а со овој фестивал се зачувува истата-истакна Ѓорѓи Кочовски, претседател на занаетчиската комора.

Традиционално као и секоја година Битолчани беа послужени со локум а за добрата атмосфера се погрижи група Калабалак.

Фестивалот се одржува од 17-20 Јули на Плоштадот Магнолија и во срцето на старата битолска чаршија.
Овој етно-word music фестивал го слави славното конзулско минато на Битола, европскиот и ориенталниот дух на културите и сведочи за нас , она што сме биле и она што сме…

http://www.tera.mk/2013071867622/ritamotnagradot/zapochna-7-to-izdanie-na-lokum-fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-