сабота, 18 ноември 2017 22:29:39
Бит Фест

Тв Тера: Виртуозите на гитара ја преполнија Хераклеа

Admin Bitola август 11, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: Виртуозите на гитара ја преполнија Хераклеа
Тв Тера: Виртуозите на гитара ја преполнија Хераклеа

Уште еден исклучителен концерт, многу овации и мајсторска изведба во античкиот театар во Хераклеја. Повеќе од две илјади битолчани уживаа во изведбите, неповторливите обработки на македонските песни на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ, Лилјана мома убава, Македонско девојче, Ленче кумановче и други.

„ Ова е мој прв настап во овој прекрасен амбиент во Хераклеја, откако на два пати поради лошите временски услови наместо тука, со Мирослав свиревме на затворено. Сега е трета мајка која ни се посреќи и пред оваа прекрасна публика е вистинско уживање да се настапува – рече Влатко Стефановски помеѓу две изведби.

Стефановски додаде и дека настапот во Хераклеја не е обичен концерт, туку настан, бидејќи ова лето за прв пат настапува со Мирослав, кој од Лос Анџелес преку Хрватска допатува во Битола.
Концертот се одржа во рамките на летниот фестивал “Битфест”, кој се одржува по осми пат во БитолаТадиќ истакна дека го припрема новиот материјал и заедно со Стефановски и македонската Филхармонија како и со Теодосиј Спасов,ќе настапат на затварањето на скопскиот џез фестивал.

http://www.tera.mk/2013081068554/aktuel/virtuozite-na-gitara-ja-prepolnija-heraklea

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-