среда, 23 август 2017 04:25:24
Бит Фест

ТВ ТЕРА: Успешно заврши 14-тото издание на Тра-ла-ла

Admin Bitola август 21, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ТВ ТЕРА: Успешно заврши 14-тото издание на Тра-ла-ла
ТВ ТЕРА: Успешно заврши 14-тото издание на Тра-ла-ла

Викендов се одржа 14 -тото издание на интернационалниот детски фестивал Tра ла ла.

Во првиот натпреварувачки ден, во центарот за култура се одржа фестивал на вокални солисти, поделени во три возрасни категории. На вториот ден се одржа Гала вечер, каде беа доделени награди и признанија, збогатено со изведба на најдобрите песни.

Нградите ги додели шестчленото меѓународно жири од Бугарија, Косово, Макеоднија, Полска, Малта, Турција.

На гала вечерта учествуваа и членовите на За- нед- до академијата.
trala 2
Темата на овогодинешната манифестација беше- ЈА САКАМ БИТОЛА а фестивалот беше во режија на Јован Ристовски .

На манифестацијата учествуваа солисти и делегации од: Македонија, Јапонија,Романија, Малта, Бугарија, Србија, Босна и Херцеговина, Словенија, Полска, Албанија Украина и Косово.
Ова е единствениот детски фестивал на овие простори кој се одржува во живо и кој собира таленти од целиот свет. Исто така овој фестивал е репрезент на нашиот град и Р.Македонија на многу значајни манифестации ширум светот, со голем број награди освоени од нашите претставници.

http://www.tera.mk/2013082069014/ritamotnagradot/uspeshno-zavrshi-14-toto-izdanie-na-tra-la-la

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-