сабота, 19 август 2017 07:25:22
Бит Фест

Тв Тера: Турскиот и Израелскиот ансамбл одлично пливаа во македонскиот ритам

Admin Bitola август 3, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: Турскиот и Израелскиот ансамбл одлично пливаа во македонскиот ритам
Тв Тера: Турскиот и Израелскиот ансамбл одлично пливаа во македонскиот ритам

Она што го привлече најмногу вниманието на битолчани на 43-тото издание на Илинденски денови е интернационалната вечер во античкиот локалитет Хераклеја.

Битолската публика беше најмногу воодушевена од ансамблот од Израел кој одлично се снајде со 7/8 от ритам и во својата кореографија и музика вметнаа делови од нашата Јовано Јованке…

Додека турскиот ансамбл го изведоа како подарок за публиката пајдушкото оро.

Публиката ги награди со бурен аплауз ..

Прошетката по светските меридијани ја продолживме со Полска,Бразил и настапот на ансамблот за народни песни и игри Танец од Скопје..

Сите гости истакнаа дека македонскиот ритам е познат ширум светот а овие фестивали придонесуваат кон поголемо запознавање со другите култури.

Воодушевени од македонската кујна,битолска архитектура но најмногу од гостопримливоста на македонците се враќаат дома полни со позитивни импресии.

Фестивалот Илинденски денови е културен мост помеѓу народите ширум светот.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-