среда, 23 август 2017 10:16:27
Бит Фест

Тв Тера: Промоција на филм за организација на жени Битола

Admin Bitola јуни 28, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: Промоција на филм за организација на жени Битола
Тв Тера: Промоција на филм за организација на жени Битола

По повод 70 години постоење на oрганизацијата на жени во Битола, а во рамките на Бит-фест, синоќа пред битолската публика се одржа предпремиера на документарен филм подготвен од оваа oрганизација ,во продукција на Гнасни деца, сценариото на Светлана Петковска.

Филмот е во режија на Јован Ристовски кој истакна дека задоволство и предизвик беше самата работа на овој проект.

Во магазата беше презентирана изложба на уметнички фотографии насловена како “EXPRESSIONS”, на фотографот Владимир Видановски,кој има освоено неколку награди на натпревари за најдобра фотографија.

Приказната за животот на жената, преточена во стихови љубителите на пишаниот збор имаа можност да ја проследат преку промоцијата на книгата Поезија за месечината на писателката Сања Мучкајева-Видановска.

Инаку ова е прва збирка поезија на поетесата Сања, а останати нејзини дела се и романите: „Грешници”, „Грешници 2- Модерна бајка”, „Самица” и „Петтата приказна”.

Во овие 70 години, Организацијата на жени имаат реализирано голем број на проекти . Премиерата на филмот битолчани ќе имаат можност да ја проследат во месец октомври кога ќе биде и прославен роденденот на организацијата.

http://www.tera.mk/2013062766669/ritamotnagradot/promocija-na-film-za-organizacija-na-zheni-bitola

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-