понеделник, 21 август 2017 17:48:46
Бит Фест

Тв Тера: По врнежливо време, Битола знае да се забавува

Admin Bitola јули 3, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: По врнежливо време, Битола знае да се забавува
Тв Тера: По врнежливо време, Битола знае да се забавува

Најспектакуларниот настан за фестивалот Битола отворен град, оваа година се одржа викендов во организација на МКЦ-Битола и Фреш Унион, настапот на мега популарниот диџеј Michael Gray од Лондон и DJ Djane Nadine од Унгарија , а како претходница атмосферата ја загреаа т Dj Acika, Dejan Dex, DJ Dee Dean Mickoski .

Џејн Надине последните неколку години е еден од најбараните и најангажираните женски ДЈ-и. Таа е признат уметник во својата професија позната по своите впечатливи авангардни настапи низ цел свет.
-За прв пат сум во Битола и Македонија, се надевам не и последен.После Битола имам настапи во Унгарија, Австрија, Индија Тајланд-истакна Надин.

Како соло музичар DJ Michael Gray се прослави со синглот ‘The Weekend’ и со успешниот последователен хит “Borderline”. Тој е еден од двајцата сопственици на познатата музичка продуцентка куќа Full Intention од Англија која периодов го промовира новиот музички материјал.

Врнежливото време не ги спречи битолчани, но и многубројната публика од државата и регионот да дојде на најамбиенталната улица во голем број и да помине исклучителни мигови на добра забава.

Целта на фестивалот Битола отворен град е да придонесе во афирмацијата на Битола како град со позитивни вредности и креативна енергија и нејзина промоција како центар на прогресивната младина на Балканот.

http://www.tera.mk/2013070266874/ritamotnagradot/po-vrnezhlivo-vreme-bitola-znae-da-se-zabavuva

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-