среда, 20 септември 2017 11:17:26
Бит Фест

Тв Тера: По 5 -ти пат BUS fest

Admin Bitola јули 8, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: По 5 -ти пат BUS fest
Тв Тера: По 5 -ти пат BUS fest

По 5 ти пат оваа година ќе се одржи BUS fest или Bitola United Summer fest, единствениот традиционален ХИП ХОП фестивал во Битола, а од оваа година со интернационален карактер.

Покрај групите од Македонија , како Стиховно Војување,Тракер, Арди, S.N.S, Поетика и други изведувачи, вечерта ќе ја затворат гостите од Србија, легендите на балканската рап сцена, ненадминливите CYA.

CYA се едни од највлијателните групи на Балканот и пошироко. Со четири албуми зад себе и повеќе од 20 години кариера CYA оставија траен белег врз музичката сцена. Хитовите како-Кад се возимо, Социјала, Дечко успону и други, се безвременски хитови на повеќе генерации.

Оваа година, BUS fest се одржува во летниот клуб Лектира Кабаре, со почеток од 21.00 часот, влезот изнесува симболични 50 денари.

Бидете дел од првото гостување на CYA во Македонија, а воедно и отворањето на летниот клуб Лектира во Битола.

http://www.tera.mk/2013070567017/ritamotnagradot/po-5-ti-pat-bus-fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-