недела, 22 октомври 2017 21:02:50
Бит Фест

Тв Тера: Памперси одбележаа 10 години на музичка сцена

Admin Bitola јули 13, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: Памперси одбележаа 10 години на музичка сцена
Тв Тера: Памперси одбележаа 10 години на музичка сцена

На плоштадот Магнолија по повод 10 години од своето постоење концерт одржаа групата Памперс. Памперс сакаат доста да експериментираат стилски што ја води нивната музика од поп-рок, инди до пост-панк/рок. Нивниот мултиконцептуален поглед е базиран на ширење на интелектуалната мисла, користејки го јазикот на високите интелектуални и меѓучовечки односи

Памперс се Ирена Димовска-вокал,Даниел Митревски-гитара, Мирко Пејковски-бас гитара и Иле Лулевски-тапани.
Изминатите години издадоа повеќе синглови (Погледни ме, Единствена, Каде ќе си ти, Oh Whatever, Будење) чии видео изданија се емитуваа на регионалниот Ем-Ти-Ви канал .

Други нивни песни се изведувани на националниот избор на Евросонг и многу други рок фестивали во Македонија, регионот и пошироко. Дел од нивните песни се емитувани на светски интернет радио станици. Моментално се дел од продуцентската куќа Gorilla .Учесници се на повеќе фестивали меѓу коиТаксират,Битола отворен град, Бит Фест, рок фест Скопје,Tree Festival Солун, пиво фест -Албанија,
EstearФестивал – Велес . Во 2010 го издадоа нивниот албум Oh Whatever на кој соработуваа со познатиот американски рок продуцент Beau Hill. Добитници се на најпрестижната награда на Битола-4-ти Ноември, Најуспешни Битолчани и многу други признанија.

Сега ја имаат и улогата на родители на малиот Кристијан.

http://www.tera.mk/2013071267340/ritamotnagradot/pampersi-odbelezhaa-10-godini-na-muzichka-scena

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-