понеделник, 21 август 2017 17:47:28
Бит Фест

Тв Тера: МКЦ го подигнува нивото на Бит Фест

Admin Bitola јуни 27, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: МКЦ го подигнува нивото на Бит Фест
Тв Тера: МКЦ го подигнува нивото на Бит Фест

Денеска во Битола започнува дванаесеттото издание на Интернационалниот младински арт фестивал “Битола отворен град 2013” во чии рамки главна атракција ќе биде настапот на мега популарниот DJ Michael Gray од Велика Британија, еден од најпочитуваните и најбараните музички уметници на глобалната музичка денс сцена. Најголемиот музички настан за 2013 во Битола, настапот на Michael Gray, е и негов прв и ексклузивен настап во Република Македонија. За прв пат големиот музички хепенинг ќе се одржи на Широк сокак каде атмосферата ќе ја загрее и атрактивната Djane Nadine DJ од Унгарија, која во последните неколку години е меѓу најбараните и најангажираните женски диџеи. Куриозитет на фестивалот е Трката на штикли која Младинскиот културен центар – Битола реши да ја обнови, годинава како национална, а догодина ќе прерасне во меѓународна.

„ МКЦ се исклучителни и затоа ја имаат нашата максимална поддршка со својата манифестација Битола отворен град. Со голема креација и максимално одлична организација, секогаш го подигаат не само она што е реноме на Битола отворен град, туку и на БИТ ФЕСТ, а со тоа сите заедно ја популаризираме Битола и не случајно во многу италијански медиуми, Битола е вброена како четврта општина во Европа по број на културни настани, по глава на жител” рече Владимир Талески градоначалник на Битола.

http://www.tera.mk/2013062666639/aktuel/mkc-go-podignuva-nivoto-na-bit-fest

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-