петок, 22 септември 2017 04:47:54
Бит Фест

Тв Тера: Концерт на Венци Благоев квартет

Admin Bitola јули 5, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: Концерт на Венци Благоев квартет
Тв Тера: Концерт на Венци Благоев квартет

Битолчани имаа уште една ретка можност да уживаат во исклучителниот концерт на „Венци Благоев квартет” во срцето на Битола -во магазата.
Венци Благоев ,водечки џез артист во Република Бугарија,
воодушевен од концептот на Битолското културно лето каде што во една вечер има повеќе различни настани, посака ваквиот концепт да го преслика на фестивалите во Бугарија.

Соработувал и настапувал со Ранди Бракер, Ари Роланд, Милчо Левиев, Мартин Џаконовски, Вики Алмасиду и други. Има издадено 12 носачи на звук и е уметнички директор на 4 џез фестивали во Република Бугарија, а во 2010 година ја добива престижната награда Златна Лира, за најдобар џез артист во Република Бугарија.
Настапот на Венци Благоев на труба, беше заедно со Сашо Поповски на гитара, Оливер Јосифовски контрабас и Александар Секуловски тапани. Во идниот период веќе се очекуваат нивни заеднички гостувања надвор од Македонија, поточно на фестивали во Бугарија.

Изведувачите покажаа одлична енергија на сцена и ја воодушевија публиката која постојано ги поздравуваше со громогласни аплаузи. Со ова битолчани покажаа дека во Битола има публика која добро ја познава џез музиката.

http://www.tera.mk/2013070466989/ritamotnagradot/koncert-na-venci-blagoev-kvartet

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-