сабота, 19 август 2017 07:23:43
Бит Фест

Тв Тера: Концерт на ансамбл „Вокали“

Admin Bitola август 5, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Тера: Концерт на ансамбл „Вокали“
Тв Тера: Концерт на ансамбл „Вокали“

Ансамблот “Вокали” е формиран 2010 година од младите и истакнати солисти Гонца Богоромова – сопран, Надежда Рубен – сопран, Кристијан Антовски – баритон, Игор Гиновски – тенор и Андреј Наунов – бас и пијано.Своето деби го имаат на фестивалот Денови на македонска музика 2010 год.

На репертоарот на ансамблот посебно место имаат композициите од богатата македонска вокална ризница, првенствено негувајќи го А- капела стилот, но и светски познати џез стандарди, мјузикл и филмски теми, познати евергрини и шпански сефардски песни.

Ансамблот “Вокали” брои многу настапи на културните манифестации низ Македонија: ДММ, “Скопско лето” , “Денови на еврејската култура во Македонија” , “Охридско лето” и се’ секогаш успешно и позитивно проследени како од публиката така и од музичката критика. Ансамблот има и голем број на успешни настапи во земјите од соседството.

http://www.tera.mk/2013080368263/ritamotnagradot/koncert-na-ansambl-vokali

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-