понеделник, 21 август 2017 17:51:51
Бит Фест

ТВ ТЕРА: Битфест ја доживува кулминацијата

Admin Bitola август 13, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ТВ ТЕРА: Битфест ја доживува кулминацијата
ТВ ТЕРА: Битфест ја доживува кулминацијата

MAJA_bit_fest_5
На десетина дена пред крајот на овогодинешното осмо издание на Битолското културно лето, Битфест, градоначалникот задоволен од она што се случуваше досега. Потенцира дека сите оние кои учествуваат оваа година на Битфест се одличен избор.
MAJA bit fest taleski
-Ако се потсетиме малку на се што се случуваше, тоа е врвното, тоа е најдоброто што може во моментот да се најде, дали е во светот на театарот, музиката, актери, пејачи, изјави м-р Владимир Талески, градоначалник на Битола.

Досега поминаа концерти на класична музика, настани со етнолошка содржина, театарски претстави, настани посветени на филмот, фестивали, рок, поп концерти, модни ревии, литературни остварувања, изложби, програми за деца.
MAJA bit fest 3
-Една голема придобивка е организацијата. Она што беше на почетокот Битфест, сега доживува кулминација, сега сме поискусни, рече Талески.

Битфест завршува на 24 август, концерт на групата „Мадригали и пријателите”.

http://www.tera.mk/2013081268677/aktuel/bitfest-ja-dozhivuva-kulminacijata

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-