недела, 22 октомври 2017 21:10:25
Бит Фест

ТВ ТЕРА: 4-тото изднаие на Незаборав во чест на Љупчо Спасеновски

Admin Bitola август 17, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ТВ ТЕРА: 4-тото изднаие на Незаборав во чест на Љупчо Спасеновски
ТВ ТЕРА: 4-тото изднаие на Незаборав во чест на Љупчо Спасеновски

Многу емоции, музика и уште еден „Незаборав” на БИТ ФЕСТ. Овојпат 4-тото издание беше посветено на Љупчо Спасеновски – Бубамара – битолскиот пејач, автор, музичар, текстописец.Композициите што ги создаваше Спасеновски беа изведени од Бојан Стојков, Соња Мембрено, Ирена Памперс, Симона Гулевска и многу други познати битолски пејачи, а во живо за многубројната публика свиреше групата „LIVE 5″.
nezborav 2
Спасеновски прерано си замина од овој свет на 46-годишна возраст, но зад себе остави долга листа на хитови кои вечно ќе се паметат а на дел од нив битолчани се потсетија синоќа и тоа-Заљубена, Бај бај, Хелоу хелоу, и многу друѓи .Последната снимена песна на Спасеновски беше -Mала химна љубовна, по музика на Борче Никодиновски снимана во студио Микс.
Изминатите изданија на Незаборав беа во чест на Сашка Петковска , Јонче Христовски, Пепи Бафтировски.

http://www.tera.mk/2013081568786/ritamotnagradot/4-toto-izdnaie-na-nezaborav-vo-chest-na-ljupcho-spasenovski

 

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-