среда, 20 септември 2017 11:30:29
Бит Фест

Тв Сител: Катерина Михајловска е најбрзата македонка на штикли

Admin Bitola јуни 29, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Сител: Катерина Михајловска е најбрзата македонка на штикли
Тв Сител: Катерина Михајловска е најбрзата македонка на штикли

Битолчанката Катерина Михајловска ја освои првата награда на националната „Трка на високи потпетици“ што се одржа синоќа во рамките на Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“.

Организаторите на атрактивниот настан, Младински културен центар-Битола соопштија дека годинава на Широк Сокак учествуваа девојки од Скопје, Струга, Велес, Прилеп и од градот домаќин.

– Услов за учество во трката беше висината и ширината на високите потпетици кои не беа пониски од 8 сантиметри и пошироки од 2 сантиметри. Трката на високи потпетици се одвиваше во две полуфинални и една финална трка, а најбрза беше Катерина Михајловска од Битола на која наградата и ја врачи градоначалникот Владимир Талески, истакна Анета Шијакова, портпарол на „Битола отворен град“.

Интернационалниот младински арт фестивал вечер продолжува со настапи на ди-џеи од Србија, Босна и Херцеговина и од Македонија, а утревечер на Широк Сокак ќе бидат главните гости на „Битола отворен град“, односно ди-џејката Надине од Унгарија и ди-џејот Мајкл Греј од Велика Британија.

http://sitel.com.mk/katerina-mihajlovska-e-najbrzata-makedonka-na-shtikli

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-