петок, 22 септември 2017 04:51:14
Бит Фест

ТВ Орбис: „Солстис“ ги раздвижи Битолчани

Admin Bitola јуни 22, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ТВ Орбис: „Солстис“ ги раздвижи Битолчани
ТВ Орбис: „Солстис“ ги раздвижи Битолчани

11-тото издание на празникот на музиката Солстис, кој се одржува на првиот ден од летото низ целиот свет и преку кој се празнува музиката, синоќа го наполни Широк Сокак со голем број љубители на различни видови музички жанрови. Традиционален партнер на Општина Битола во неговата реализација е Француската Алијанса.

 

Трет пат од постоењето на Солстис во Битола, настапува групата Фолтин, која синоќа ги забавуваше битолчани на Магнолија до доцните ноќни часови.

Официјално, битолското културно лето Битфест ќе биде отворено во вторник со настапот на познатиот актер Раде Шербеџија, а дотогаш под закрила на фестивалот ќе се одржат упте неколку културни настани.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-