недела, 22 октомври 2017 21:08:04
Бит Фест

Тв Орбис: Пијано концерт и изложба во рамките на „Битфест“

Admin Bitola јули 24, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Орбис: Пијано концерт и изложба во рамките на „Битфест“
Тв Орбис: Пијано концерт и изложба во рамките на „Битфест“

Меѓу мноштвото настани кои се случуваа во текот на вчерашниот ден во рамките на Битфест, ќе издвоиме уште два: концертот на Ана Велиновска и изложбата насловена „Со љубов за Битола“.

 

Во концертната сала на Заводот и музеј синоќа се одржа солистички концерт на Ана Велиновска на пијано, која настапи заедно со баритонот Дамијан Каранфилов и во дуо со пијанистката Велиновска – Глигоровска.

Во Фоајето на Центар за култура беше отворена изложбата насловена „Со љубов за Битола“ во организација на Здружението на граѓани ЦЕРИ, а наградените ги соопшти Диоген Хаџи Коста Милевски, директор на ЦЕРИ.

Според првичната програма, вечерва во рамките на Битола Шекспир Фестивал требаше да се одигра вториот дел од трилогијата Хенри 6-ти во изведба на театарот од Тирана. Но поради болест на еден од главните актери и неможност за соодветна замена, гостувањето на овој театар е откажано, така што битолчани ќе имаат можност да ги проследат третиот дел од Хенри 6-ти, во изведба на битолскиот Народен театар од 20 часот. Половина час претходно, ќе биде отворена изложбата на плакати од претстави на Шекспир. Во 20.30 часот во битолска „Магаза“ ќе се одржи ревија на етнолошки филмови од Словенија. Автор на проектот е Јелка Пшајд, етнолог и виш кустос во Помурскиот музеј од Мурска Субота.
Од 21.30 часот во дворот на Домот на АРМ на програмата е музичкиот проект „Флај“-концерт и перформанс во кој учествуваат „Блуесис“ и студиото за модерен балет „Анастасија“.

http://tvorbis.com.mk/index.php/vesti/lokalni/item/2107-pijano-koncert-i-izlozba

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-