сабота, 18 ноември 2017 22:32:25
Бит Фест

Тв Орбис: “Локум фест” по седми пат во Битола

Admin Bitola јули 19, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Тв Орбис: “Локум фест” по седми пат во Битола
Тв Орбис: “Локум фест” по седми пат во Битола

Синоќа на Плоштадот Магнолија започна 7 – мото издание на фестивалот Локум фест. Организаторот на една од најавтентичните културно – туристички манифестации во градот – Центарот за културна деконтаминација до в сабота најавува богата програма која уште еднаш треба да ги манифестира мултикултурализмот и толеранцијата.

Локум, чевли, местрии, шапки, икони, рачни изработки, фотографии од чаршијата некогаш, ракотворби, органска храна. Сето ова зачинето со звуците на чалгијата и етно музика од различни меридијани на светот годинава се адутите на Локум фест кој по седми пат се одржува во Битола. Во музичкиот дел на фестивалот, битолчани и сите добронамерници вечева ќе имаат можност да уживаат во музиката на ДЏ Паулиста од Норвешка и Бјонко Копенхаген чалгија, утревечер гостуваат Јаако Лаитинен од Финска и Фабула Раса од Унгарја, а в сабота ќе се претстават Маталаја од Словенија. Историјата на Битола, особено за време на Отоманската империја, ќе биде претставена преку Саемот на ракотворби, кој се одржува во соработка со Регионалнат занаетчиска комора од Битола . На еден од штандовите, годинава во рамките на Локум фест, за првпат се претстави Павле Димовски – Чавкаро, кој 20 години се занимава со производство на локум. Ракотворците, пак, кои изработуваат слики и икони на домашните и гостите од странство, им нудат оригинални творби, малку подзаборавени или непознати за младите генерации. Седмото издание на Локум фест се случува во рамките на Битолското културно лето, со финансиска и логистичка поддршка на Општина Битола и покровителот на Битфест, градоначалникот Владимир Талески.

http://www.tvorbis.com.mk/index.php/vesti/lokalni/item/1997-lokum-fest-po-sedmi-pat-vo-bitola

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-