среда, 23 август 2017 10:11:38
Бит Фест

ТВ ОРБИС: 4-тиот „Незаборав“ посветен на Љупчо Спасеновски

Admin Bitola август 15, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на ТВ ОРБИС: 4-тиот „Незаборав“ посветен на Љупчо Спасеновски
ТВ ОРБИС: 4-тиот „Незаборав“ посветен на Љупчо Спасеновски

Утревечер во Пациото на битолскиот Завод и Музеј ќе се одржи манифестацијата „Незаборав“, која се сеќава на битолчани што оставиле свој белег на музичката сцена. 10-те години како повеќе не е меѓу нас се повод годинава манифестацијата да биде посветена на музичарот и текстописец Љупчо Спасеновски, познат и како вокал на групата Буба Мара.

4-тата по ред манифестација под наслов „Незаборав“ која се одржува во рамките на Битфест, годинава е посветена на музичарот кој беше автор на голем број композиции и текстови, Љупчо Спасеновски, изјави организаторот Панде Димитровски.

Концертот ќе биде своевидно потсетување на делата на Спасеновски. Неговиот вокал со својата специфичност остави голем белег во македонската забавна музика, а во 1996 година на фестивалот „Охридски трубадури“ Спасеновски се закити со награда за текст од стручното жири за песната „Билјана платно не бели“ на Григор Копров, во изведба на групата Нели ти реков. И годинешниот „Незаборав“ нуди музичка изведба во живо на сите композиции.

Манифестацијата „Незаборав“ ќе се одржи утревечер во Пациото на Заводот и Музеј со поцеток од 21 часот. Оваа манифестација е посветена на луѓе кои не се повеќе меѓу нас, а оставиле свој белег во естрадниот живот на Битола. Досега „Незаборав“ бил посветен на Сашка Петковска, Јонче Христовски и пепи Бафтировски.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-