сабота, 19 август 2017 07:35:25
Бит Фест

Точка: Вчера во Битола се одржа многу интересна Трка на штикли

Admin Bitola јуни 29, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Точка: Вчера во Битола се одржа многу интересна Трка на штикли
Точка: Вчера во Битола се одржа многу интересна Трка на штикли
Битолчанката Катерина Михајловска трчајќи на штикли високи 11 сантиметри го освои првото место на Трката на штикли која синоќа се одржа на битолски Широк сокак во организација на Младинскиот културен центар – Битола, како дел од фестивалот “Битола Отворен Град 2013”.

 

Втора на целта стигна Марија Микаровска од Битола, а трета беше Александра Саботковска од Битола.

Трката беше организирана на национално ниво со учество на девојки од Битола, Струга, Велес, Скопје и Прилеп. Услов за учество на трката беше висината и ширината на штиклите кои не требаше да бидат пониски од 8 сантиметри и пошироки од 2 сантиметри.

Трката на штикли се одвиваше во две полуфинални и една финална трка. Победничката Катерина Михајловска освои 8.000 денари, Марија Микаровска која го освои второто место освои 5.000 денари, а Александра Саботковска за третото место освои 3.000 денари. Сите учеснички освоија и вредносни ваучери од продавници за чевли и салони за убавина.

Трката ја оценуваше трочлено жири во состав на: Владимир Талески, градоначалник на Битола, Љубица Ангелкова Манговска, програмски директор на ТВ Тера и Сашо Додовски, директор на МКЦ Битола.
МКЦ Битола најавува дека догодина трката на штикли ќе прерасне во меѓународна.

Инаку, вечерва на плоштадот Магнолија со почеток во 21 часот ќе се одржи концерт на Billy Andol од Босна и Херцеговина, “Страв од Џеки Чен” од Србија, Spank од Македонија, како и Face and body painting со Александра Димитриевска од Македонија.

Во рамките на фестивалот “Битола отворен град 2013” главна атракција е големиот музички хепенинг кој ќе се одржи утревечер (29 јуни) со почеток во 21 часот со настапот на DJ Michael Gray од Велика Британија, еден од најбараните музички уметници на глобалната музичка денс сцена. За прв пат големиот музички хепенинг ќе се одржи на Широк сокак каде атмосферата ќе ја загрее иатрактивната Djane Nadine DJ од Унгарија, која во последните неколку години е меѓу најбараните и најангажираните женски диџеи.

Фестивалот се одржува во рамките на Битфест 2013 и е поддржан од ONE и Градоначалникот на општина Битола.

Изјави за медиумите дадени веднаш по Трката на штикли:

„ Сите девојки кои се пријавија на трката се победници, затоа што треба да се има храброст за учество на една ваква трка. Но, жените се секогаш похрабри од мажите.,,-рече Катерина Михајловска, која го освои првото место на Трката на штикли во Битола.

,,Горди сме затоа што единствената амбиентална улица во Република Македонија, најубавата на Балканот ја има и оваа оригинална манифестација.,,-рече Владимир Талески, градоначалник на Битола и член на жирито на Трката на штикли во Битола.

,,За да проверите која е вистинска битолчанка дајте и да го изоди Широк сокак во машки чевли или да ја помине главната улица трчајќи во штикли. Тоа е тестот за една вистинската битолчанка.,,-рече Љубица Ангелкова Манговска, член на жирито на Трката на штикли во Битола.

,,Ова е урбана трка иманентна за најголемите метрополи. Битола спаѓа во редот на тие светски метрополи кои организираат вакви престижни манифестации.,,-рече Сашо Додовски, директор на МКЦ Битола и член на жирито на Трката на штикли во Битола.

http://tocka.com.mk/1/98875/vcera-vo-bitola-se-odrza-mnogu-interesna-trka-na-stikli

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-