понеделник, 23 октомври 2017 00:33:01
Бит Фест

Среда 22 август на Битфест

Admin Bitola август 21, 2012 Следно на Бит Фест Коментарите се исклучени на Среда 22 август на Битфест
Среда 22 август на Битфест

 

Во рамките на Битолско културно лето Битфест, во среда на 22 август започнува Интернационалниот младински арт фестивал Битола отворен град кој ќе трае до 25 август.

 

Истата вечер вљубениците во староградската музика ќе може да уживаат во промоцијата на 12 новокомпонирани староградски песни во рамките на Староградската вечер која ќе се одржи  во Дом на АРМ со почеток во 21 часот. Настанот е во организација на студио Микс а учествуваат реномирани солисти и група од Битола.

„Старото маало“….Битола ги има многу, ама моето е најубаво. Штом пролетта ќе замириса, под стројните чекори на битолските чупи и калдрматa се растопува. Расцутени цреши, расплетени коси, а срцата-растреперени. Такво е моето маало. Колку многу љубови од тоа маало излегле, и за нив песни се испеале… Но имаше и јунаци што отидоа по светот да ја бараат љубовта и среќата, па дури таму да сватат дека тие им биле тука, пред очи, во маалото“…

 

Во среда, можност за уживање во уште еден културен настан, особено за оние кои го љубат пишаниот збор… Станува збор за поетскиот фестивал „Поетски синтези“ кој ќе се случува по четврти пат во организација на Здружение за наука и култура „НОВА“ од Битола а ќе се одржи во културниот центар „Магаза“ со почеток во 20 часот.“ На фестивалот ќе учествуваат поети-членови на Друштото на писателите на Македонија.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-