недела, 20 август 2017 06:14:26
Бит Фест

Спектакл на Хераклеја -Шербеџија и Стефановски на Бит Фест 2013

Admin Bitola јуни 26, 2013 Претходни настани Коментарите се исклучени на Спектакл на Хераклеја -Шербеџија и Стефановски на Бит Фест 2013
Спектакл на Хераклеја -Шербеџија и Стефановски на Бит Фест 2013

Во античкиот локалитет Хераклеа со концертот на познатиот филмски и театарски актер, поет и шансониер од некогашните југословенски простори Раде Шербеџија и составот Западни колодвор бенд, официјално стартуваше најдолгото културно лето во Македонија Бит фест, културно лето за кое организаторот Општина Битлола вели дека е најдобро по квалитет и квантитет. Свеченото отворање на фестивалот и концертот на Шербеџија беше бесплатен настан за битолската публика.А изненадувањето за публиката беше појавувањето на сцената на Влатко Стефановски. Со голем огномет градоначалникот на Битола Владимир Талески го прогласи Бит Фест 2013 за отворен.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-