среда, 23 август 2017 09:59:00
Бит Фест

„Солстис – празник на музиката“ е увертира во БИТ ФЕСТ 2013

Admin Bitola јуни 22, 2013 Претходни настани Коментарите се исклучени на „Солстис – празник на музиката“ е увертира во БИТ ФЕСТ 2013
„Солстис – празник на музиката“ е увертира во БИТ ФЕСТ 2013

На четири дена пред стартот на најдолгото културно лето БИТ ФЕСТ 2013 Битола заедно со 340 градови во светот од вкупно 110 држави. го одбележува празникот на музиката. Вечерва од 20.00 до 01.00 часот после полноќ на 8 локации голем број битолчани уживаа во понудата на 11 – то издание на „Солтис“. Низ етно, поп, рок…музика за сите вкусови пренесена преку настапот на градскиот детски хор „Ѕвончиња“, староградската музика со пензионерската пејачка група „Сирма војвода“, „Распеани прилепчани“, „Кабадаја бенд“, OWL NIGHT LONG, DJ Mikar, Dado Trumpet и Zoki Conga,, настапот на „Деспина“, „Калабалак“, Mr.Blues Man, The Government и се разбира исклучителните Фолтин кои го исполнија плоштадот Магнолија со голем број гости, Битола го празнуваше празникот на музиката кој во Франција се слави од 1982 година.

Манифестацијата е во организација на Француската алијанса од Битола во соработка со општина Битола. Годинава, оваа франкофонска традиција во Битола се одржа по единаесетти пат.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-