недела, 20 август 2017 06:12:15
Бит Фест

Sky Mk: Вечерва трка на штикли на Широк Сокак

Admin Bitola јуни 29, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Sky Mk: Вечерва трка на штикли на Широк Сокак
Sky Mk: Вечерва трка на штикли на Широк Сокак

Вечерва како куриозитет на фестивалот ,,Битола отворен град 2013,, на битолски Широк сокак со почеток во 21 часот ќе се одржи Трката на штикли во организација на Младинскиот културен центар – Битола.

Годинава трката е национална односно учествуваат девојки од Битола, Струга, Велес, Скопје и Прилеп. Најголем дел од досега пријавените натпреварувачките се манекенки, но трката останува отворена за сите останати кои сакаат да се пријават.

Услов за учество на трката се висината и ширината на штиклите кои не смеат да бидат пониски од 8 сантиметри и пошироки од 2 сантиметри. Трката ќе ја оценува трочлено жири во состав на: Владимир Талески, градоначалник на Битола, Љубица Ангелкова Манговска, програмски директор на ТВ Тера и Сашо Додовски, директор на МКЦ Битола.

Трката на штикли ќе се одвива во две полуфинални и една финална трка. Трите најбрзи девојки ќе бидат наградени парично со 8.000 денари за првото место, 5.000 денари за второ и 3.000 денари за третото место. Воедно, како награда ќе добијат чевли и вредносни ваучери за чевли од повеќе битолски продавници кои ја поддржаа трката.

МКЦ Битола најавува дека догодина трката на штикли ќе прерасне во меѓународна.

Инаку, утревечер на плоштадот Магнолија со почеток во 21 часот ќе се одржи концерт на Billy Andol од Босна и Херцеговина, “Страв од Џеки Чен” од Србија, Spank од Македонија, како и Face and body painting со Александра Димитриевска од Македонија.

Во рамките на фестивалот “Битола отворен град 2013” главна атракција е големиот музички хепенинг во сабота со настапот на DJ Michael Gray од Велика Британија, еден од најбараните музички уметници на глобалната музичка денс сцена. За прв пат големиот музички хепенинг ќе се одржи на Широк сокак каде атмосферата ќе ја загрее и атрактивната Djane Nadine DJ од Унгарија, која во последните неколку години е меѓу најбараните и најангажираните женски диџеи.

http://sky.mk/index.php/exclusive/19962-vecherva-trka-na-shtikli-na-shirok-sokak

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-