петок, 22 септември 2017 04:54:08
Бит Фест

Sky МК: Утре започнува „Битола отворен град“

Admin Bitola јуни 27, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Sky МК: Утре започнува „Битола отворен град“
Sky МК: Утре започнува „Битола отворен град“

Утре во Битола започнува дванаесеттото издание на Интернационалниот младински арт фестивал “Битола отворен град 2013” во чии рамки главна атракција ќе биде настапот на мега популарниот DJ Michael Gray од Велика Британија, еден од најпочитуваните и најбараните музички уметници на глобалната музичка денс сцена.

Најголемиот музички настан за 2013 во Битола, настапот на Michael Gray, е и негов прв и ексклузивен настап во Република Македонија. За прв пат големиот музички хепенинг ќе се одржи на Широк сокак каде атмосферата ќе ја загрее и атрактивната Djane Nadine DJ од Унгарија, која во последните неколку години е меѓу најбараните и најангажираните женски диџеи. Куриозитет на фестивалот е Трката на штикли која Младинскиот културен центар – Битола реши да ја обнови, годинава како национална, а догодина ќе прерасне во меѓународна.

Во програмата на фестивалот од 26-ти до 29-ти јуни на повеќе локации во градот предвидени се концерти на групи од земјата и странство, отворени улични журки, изложби, перформанси, како и традиционалниот голем музички хепенинг во соработка со Фреш Унион, овој пат со спектактакуларен настап на DJ Michael Gray и DJ Djane Nadine, додека како претходница ќе настапат Dj Acika, Dejan Dex, DJ Dee Dean Mickoski од Македонија.

Како соло музичар DJ Michael Gray се прослави со синглот “The Weekend” и со успешниот последователен хит “Borderline”. Тој е ко-сопственик на познатата музичка продуцентска куќа “Full Intention” од Англија во чиј распоред овој јуни спаѓа и промоцијата на најновиот музички материјал. Со посебен стил на сцената, Djane Nadine од Унгарија веќе има изграден статус на признат и познат уметник во својата професија. Фановите ја препознаваат по впечатливите и авангардни настапи низ цел свет. Дел од уметничката програма се и поп арт изложбата на Никола Данчевиќ – Гринго од Србија на тема “Отворете го вашиот ум, не вашите џебови”, трката на штикли на Широк сокак, концерт на Billy Andol од Босна и Херцеговина, “Страв од Џеки Чен” од Србија, Spank од Македонија, како и Face and body painting со Александра Димитриевска од Македонија.

Фестивалот се одржува во рамките на Битфест 2013 и е поддржан од ONE и Градоначалникот на општина Битола.

Заради атрактивноста на главните звезди, како и заради традицијата главниот музички хепенинг на фестивалот да го посетува над 4.000-на публика од земјата и странство, годинава се очекува уште поголем број на фанови што уште еднаш ќе го потврди статусот на главниот настан како најмасовен музички настан во Битола секое лето.

http://www.sky.mk/index.php/republika/19818-utre-zapochnuva-bitola-otvoren-grad

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-