среда, 23 август 2017 04:16:16
Бит Фест

Sky: Илинденска етно венчавка во Битола

Admin Bitola август 5, 2013 Бит Фест во медиумите Коментарите се исклучени на Sky: Илинденска етно венчавка во Битола
Sky: Илинденска етно венчавка во Битола

Трета година по ред во Битола, на плоштадот Магнолија се организира етно венчавка во чест на Илинден, објави „Тера“.

Целта на венчавката е да им се помогне на оние кои не можат да си ги дозволат материјалните трошоци за тоа и оние кои стапиле во граѓански брак во времето кого црковните бракови биле омаловажувани и критикувани.

– Пријавените брачни парови ќе се венчаваат во неколку цркви во Битола, а низ Широк сокак три дена се презентираат старите традиции и обичаи, со кои организаторите веруваат дека ќе и помогнат на нашата земја во време кога нашите соседи се обидуваат да не негираат како нација, да ни го негираат идентитетот, јазикот и културата, јавува „Тера“.

http://sky.mk/index.php/republika/22705-ilindenska-etno-venchavka-vo-bitola

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-