недела, 20 август 2017 06:10:52
Бит Фест

Сабота 29.06.2013 на Битфест

Admin Bitola јуни 29, 2013 Следно на Бит Фест Коментарите се исклучени на Сабота 29.06.2013 на Битфест
Сабота 29.06.2013 на Битфест

20.30 Концерт на мешаниот и женскиот хор при КУД Стив Наумов
Пацио, Завод и музеј
Мешан хор
1. Аве Марија – Јаков Аркадел
2. Херувимска – Стеван Мокрањац
3. 10 Руковет – Стеван Мокрањац
4. Как пајду – Руска народна песна
5. Рапсодија 2 – Тодор Скаловски
6. Момиче мало ѓаволо – Стефан Гајдов
7. Француска песна

Младински женски хор
1. Глорија – Ј. С. Баџ
2. Тебе појем – Стеван Мокрањац
3. Хвалите – Стеван Мокрањац
4. Сија хамбас – Црнечки спиритуал
5. Време за плачење – Реј Чарлс, аранжман. Александар Црвенковски
6. Мои пиленца – Гусеин Ли
7. Тиха ноќ – аранжман: Љубомир Трифуновски

22.00 Битола отворен град 2013 DJ Michel Grey
Широк Сокак
Спектактакуларен настап на DJ Michael Gray и DJ Djane Nadine, а како претходница ќе настапат Dj Acika, Dejan Dex, DJ Dee Dean Mickoski од Македонија.
Како соло музичар DJ Michael Gray се прослави со синглот “The Weekend” и со успешниот последователен хит “Borderline”. Тој е ко-сопственик на познатата музичка продуцентска куќа “Full Intention” од Англија во чиј распоред овој јуни спаѓа и промоцијата на најновиот музички материјал. Со посебен стил на сцената, Djane Nadine од Унгарија веќе има изграден статус на признат и познат уметник во својата професија. Фановите ја препознаваат по впечатливите и авангардни настапи низ цел свет. Дел од уметничката програма се и поп арт изложбата на Никола Данчевиќ – Гринго од Србија на тема “Отворете го вашиот ум, не вашите џебови”, трката на штикли на Широк сокак, концерт на Billy Andol од Босна и Херцеговина, “Страв од Џеки Чен” од Србија, Spank од Македонија, како и Face and body painting со Александра Димитриевска од Македонија.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-