четврток, 21 септември 2017 01:27:24
Бит Фест

Премиера на театарската претсава „ Дива“ режија Софија Ристевска

Admin Bitola јуни 20, 2013 Следно на Бит Фест Коментарите се исклучени на Премиера на театарската претсава „ Дива“ режија Софија Ристевска
Премиера на театарската претсава „ Дива“ режија Софија Ристевска

[print_gllr id=4244]

Софија Ристевска -режисер на претставата „Дива“:

„Во ова време на либерален капитализам , кога парите го организираат и структуираат човекот, се поставува генералното прашање, дали кариерата или семејството се есенцијата и смислата на животот?

Дали на овој век на материјални придобивки, личната и семејната среќа, ќе го има приматот врз борбата за финансиски успех? Дива го мпоставува прашањето , дали семејството  е сепак поважно од се?“

„Дива “

Автор :Маријана Нола
Режија :Софија Ристевска
Сценографија : Валентин Светозарев
Костимограф: Благој Мицевски
Кореограф: Кире Миладиноски
Фотографии, видео и графички дизајн: Сергеј Светозарев
Костимограф на фотосесија: Благој Мицевски
Светло: Игор Мицевски
Тон:Златко Кузевски

Играат:
Елена Мошевска
Маја Андоновска
Огнен Дранговски

Шминка : Викторија Димитровска
Фризура: Дилбера Атанасова
Видео проекција:Антонио Божиновски

Суфлер: Радојка Димеска
Инспициент: Боне Стојчевски—

Претпремиера 23. 06.2013      во 20.00 ч.

Премиера        24.06.2013           20.00ч.

реприза           25.06.2013           20.00 ч.

Претставата е во продукција на НУ Народен театар Битола и Општина Битола и е дел од официјалната програма на Битослкото културно лето Бит Фест

 

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-