понеделник, 23 октомври 2017 00:32:30
Бит Фест

Последна вечер на БИТ ФЕСТ 2012

Admin Bitola август 27, 2012 Следно на Бит Фест Коментарите се исклучени на Последна вечер на БИТ ФЕСТ 2012
Последна вечер на БИТ ФЕСТ 2012

Дејвид Моралес и Широк Сокак во бело на затворањето на БИТ ФЕСТ 2012

Во понеделник во 14.00 часот на Плоштадот Магнолија продолжува вториот ден од Семакедонската венчавка.

Последната вечер од најдолгото и најсодржајно културно лето БИТ ФЕСТ 2012 во понеделник 27.08.2012 година ќе започне со Изложбата на фотографии на Ема Ќука насловена како Трепети на душата, а ќе биде отворена во 20.00 часот во КЦ Магаза. Во 20.30 во дворот на КЦ Магаза низ изложбата на Сашо Ристевски насловена БИТ ФЕСТ 2012 ќе имаме можност за визуелна прошетка низ настаните на овогодинешното културно лето БИТ ФЕСТ 2012. Од 21.00 часот на Широк Сокак започнува манифестацијата Широк Сокак во бело.

Покровителот на БИТ ФЕСТ 2012, Градоначалникот на Општина Битола м-р Владимир Талески, поддржувајќи ја и оваа значајна манифестација овозможи голем музички настан со светски познатиот ди џеј Дејвид Моралес. Артист кој успева да понесе милиони луѓе на безгрижно музичко патување. Гостувањето на Дејвид Моралес на БИТ ФЕСТ веќе е објавено на веб страната на светски познатиот DJ www.djdavidmorales.com.

Дејвид Моралес е еден од најпознатите хаус диџеи во светот и вистински предводник на денс музиката. Неговиот успех го потврдуваат бројните награди како и неколкуте Гремија. Доста е познат и како продуцент. Роден е во Бруклин, Њујорк и е еден од најдобрите ремикс мајстори на сите времиња.

До денес, Дејвид Моралес, направил ремиксови и произведил над 500 изданија за уметници, музичари, вклучувајќи ги Мараја Кери, Бритни Спиарс, Мајкл Џексон, Џенет Џексон, Ерик Клептон, Pet Shop Boys, U2, Витни Хјустон. Во 1998 година Моралес беше добитник на Греми Номинација за ремиксер на годината, номиниран за истата награда во 1997. Од првиот ремикс на Мараја Кери “Dreamlover” во 1993 година тој стана еден од ремиксерите на поп дивата, а во 1996 година ја доби Греми наградата, номиниран за продуцент на годината на албумот на Мараја Кери за песната Фантазија.

Беше сопственик на легендарниот Стерео клуб во Монтреал, и сопственик е на продукцијата Def Mix.
Дејвид Моралес дебитираше со своја соло продукција во 1993 година со Меркјури рекордс David Morales & The Bad Yard Club со албумот „Програмата“.

Во 2005 го издава вториот хаус албум со прогресивни звуци “Two Worlds Collide” од каде излезе планетарниот хит How Would You Feel. David Morales е легенда која 25 години го прелетува светот со својот уникатен њујоршки house звук.

Десетте кафе барови долж Широк Сокак: Конект, Портал 2, Ин, Симбол, Леџенд, Игучи, Лектира, Данте, Милениум, Папаз и Инстикт унифицирани под белата боја на Широк Сокак, поддржани од Амстел  ќе ја надополнат оваа вечер овозможувајќи им на битолчани и останатите гости несекојдневен настан. Загревањето пред големата забава започнува со тројца локални ди џеи.

„Широк Сокак во бело со Дејвид Моралес“ е настан кој ќе се одржи на Широк Сокак на 27 ми август, истиот претставува затворање на битолското културно лето, а како и останатите досегашни настани сите гости на Широк Сокак ќе можат бесплатно да уживаат во оваа незаборавна вечер.

Искрената желба за реализација на големи проекти кои ќе придонесат за подобар живот на битолчани, богат културен живот, квалитетни содржини, часови исполнети со многу забава и овојпат станаа дела кои ги потврдивме и со седмото издание на најдолгото и најсодржајно културно лето, БИТ ФЕСТ 2012

Во изминатите два месеци, секоја вечер имавме можност да проследиме најмалку по две културни содржини, а за време на целото културно лето 13 театарски претстави, 14 изложби, 17 литературни проекти, 5 проекти од детска програма со голем број театарски претстави и изведувачи, 4 филмски проекти со голем број проекции, 15 концерти од рок и поп музиката, 6 концерти на етно и светска музика, 11 концерти на класична музика, 9 фестивали, 5 продукциски проекти, 4 проекти од фолклор и многу други настани.

Бројка од над 170 поединечни настани …

Големата посетеност на сите настани, публицитетот во локалните и национални медиуми потврдува дека квалитетните содржини ги задоволија вкусовите и го привлекоа интересот на многумина. Големиот број наши сограѓани, гости од дијаспората, туристи и другите посетители на Битола, верувам уште долго ќе раскажуваат за БИТ ФЕСТ 2012.

БИТ ФЕСТ 2012 започна со шестиот проект на Битолската опера мјузиклот “Ева Перон“. Фестивалот завршува со манифестацијата “Широк Сокак во бело и светски познатиот DJ David Morales“.

Градоначалникот на Општина Битола, м-р Владимир Талески за идната година најави уште побогата програма на  БИТ ФЕСТ и гостување на голем број светски афирмирани уметници, а истовремено и понатамошна поддршка на домашните изведувачи.

 

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-