недела, 20 август 2017 06:18:20
Бит Фест

ПОНЕДЕЛНИК НА БИТ ФЕСТ 29.07.2013

Admin Bitola јули 28, 2013 Следно на Бит Фест Коментарите се исклучени на ПОНЕДЕЛНИК НА БИТ ФЕСТ 29.07.2013
ПОНЕДЕЛНИК  НА БИТ ФЕСТ 29.07.2013

43. Републички фестивал на народни песни и игри „Илинденски денови“ Битола

Од 29 јули до 1 август во Битола ќе се одржи 43-от Фестивал на фолклорни игри и песни „Илинденски денови“ во организација на Центарот за култура од Битола.
Свеченото отворање, на кое присутните ќе може да уживаат во традиционална музика и игра традиционално, ќе се одржи на Ракометното игралиште в понеделник, 29 јули, со почеток во 20 часот. На свеченото отворање му претходи Семинарот за традиционална музика и игра кој ќе се одржи во Малата сала на Центарот за култура со почеток во 11 часот како и  традиционалното дефиле „Со песни и игри низ битолските улици“ кое ќе започне од Саат Кулата во Битола во 18 часот.
Најмногу интерес уште отсега предизвикува Интернационалната вечер, на која ќе настапат ансамбли од Израел, Турција, Полска и Бразил. Таа ќе се одржи во неповторливиот простор на античкиот локалитет Хераклеа, на 1 август со почеток во 20.30 часот.
Фестивалот ќе биде затворен со концерт на Ансамблот на народни песни и игри на Македонија „Танец“ од Скопје.
„Илинденски денови“ се одржува со поддршка на Министерството за култура и е во рамки на Битолското културно лето „БитФест“.

Ви се допаѓа написот? Споделете го!

Коментарите се затворени.

I pushed casus telefon back from my casus telefon desk and spun around in my chair to face her. Cathleen dropped to the floor on her knees. She unzipped my fly, casus telefon unbuckled my belt casus telefon and unfastened my trousers. I lifted my casus telefon hips as she pulled my suit pants and underwear down to my knees. I tossed my casus telefon tie over my shoulder and tucked my shirt up out of the way. My cock was hard by the time she exposed it and she covered with her sensuous mouth. No one sucked cock better than Cathleen and she quickly had me on the verge of cumming
casus telefon
-